Pratik Servisler

Gelen Aramayı Durdurma Servisi

Rahatsız edilmemek istediğiniz zamanlarda gelen çağrıları dilediğiniz süre boyunca durdurmanızı sağlayan TurkNet servisidir.

Bu hizmetten aradığınız kişi sizinle TurkNet abonesi ise faydalanabilirsiniz. Aradığınız kişinin telefonu meşgul çalıyorsa, meşgul sesini duyduğunuzda kapama tuşuna basıp çevir sesini duyduktan sonra *37#'yi tuşlayın. Onaylama tonunu duyduğunuzda kayıt işlemi tamamlanmıştır. Görüşmek istediğiniz abone belirli aralıklarla otomatik olarak aranacak olup, aradığınız kişinin görüşmesi bittiğinde telefonunuz farklı şekilde çalacaktır. Telefonunuzu 30 saniye içinde açarsanız, karşı tarafın telefonu çalmaya başlar. Servisi sonlandırmak için #37#'yi tuşlayınız.

Meşgul Aboneye Ulaşma Servisi

Aradığınız kişi meşgulse müsait olduğunda haber veren ve sizin için otomatik arama yapan TurkNet servisidir.

Bu hizmetten aradığınız kişi sizinle TurkNet abonesi ise faydalanabilirsiniz. Aradığınız kişinin telefonu meşgul çalıyorsa, meşgul sesini duyduğunuzda kapama tuşuna basıp çevir sesini duyduktan sonra *37#'yi tuşlayın. Onaylama tonunu duyduğunuzda kayıt işlemi tamamlanmıştır. Görüşmek istediğiniz abone belirli aralıklarla otomatik olarak aranacak olup, aradığınız kişinin görüşmesi bittiğinde telefonunuz farklı şekilde çalacaktır. Telefonunuzu 30 saniye içinde açarsanız, karşı tarafın telefonu çalmaya başlar. Servisi sonlandırmak için #37#'yi tuşlayınız.

Bilgi Alma Servisi

Görüşmeniz esnasında başka bir kişiyle daha görüşebilmenize olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Görüşmeniz sırasında başka bir kişiyle görüşebilmek için öncelikli olarak kapama tuşuna basıp bırakarak konuştuğunuz kişiyi beklemeye almanız gerekir. Özel çevir sesi aldıktan sonra görüşmek istediğiniz diğer numarayı tuşlayıp görüşmenizi gerçekleştirirsiniz. Aradığınız ikinci kişiyi beklemeye alıp, tekrar ilk konuştuğunuz kişiye dönmek isterseniz, kapama tuşuna basıp bırakın ve özel çevir sesi aldıktan sonra 0'ı tuşlayın. Kapama tuşuna basıp bıraktıktan sonra 1'i tuşlarsanız, o anda görüşmekte olduğunuz kişiyle görüşmeniz sonlanır ve tekrardan ilk görüştüğünüz kişiyle konuşmaya devam edebilirsiniz.

Aynı anda 3. kişiyi arayabilir miyim?

Hayır, bunun için çoklu görüşme servisinden faydalanabilirsiniz.

Bilgi Alma Servisi nasıl ücretlendirilir?

Yaptığınız görüşmeler mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Çağrı Aktarma Servisi

Görüşme yaptığınız kişinin başka bir kişiyle görüşme yapabilmesi için çağrı aktarımına olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Konuştuğunuz kişiyi beklemeye almak için kapama tuşuna basıp bırakın ve özel çevir sesi alın. Çağrıyı aktarmak istediğiniz numarayı tuşlayıp, karşı taraf cevap verdiğinde kapama tuşuna basıp bırakın, özel çevir sesi aldıktan sonra 2′yi tuşlayın. Görüşmekte olduğunuz kişi çağrıyı aktardığınız kişiyle görüşmeye başlayacaktır.

Çağrı aktarma yaparsam herhangi bir ücret yansır mı?

Evet, aktarım yaptığınız görüşme sanki siz arıyormuşsunuz gibi arama yönünüze göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Sadece benim başlattığım çağrıları mı aktarabilirim?

Hayır, size gelen çağrıları da yönlendirebilirsiniz. Size gelen çağrıları yönlendirdiğinizde hem siz hem de sizi arayan kişi ücretlendirilir.

Bilgi Alma Servisi nasıl ücretlendirilir?

Aktarılan çağrının yönüne göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Çağrı Yönlendirme Servisi

Telefonunuz meşgulken, müsait olmadığınız durumlarda veya dışardayken gelen çağrılarınızı başka bir numaraya yönlendirerek görüşmelerinizi gerçekleştirebilmenize olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Gelen tüm çağrılarınızı yönlendirmek için *21* 'ı tuşladıktan sonra yönlendirmek istediğiniz numarayı ardından da # 'yi tuşlayınız. Yönlendirmeyi iptal etmek için #21# 'yi tuşlayınız.

Telefonunuz meşgulken gelen çağrılarınızı yönlendirmek için *60* 'ı tuşladıktan sonra yönlendirmek istediğiniz numarayı ardından da # 'yi tuşlayınız. Yönlendirmeyi iptal etmek için #60# 'yi tuşlayınız.

Cevap veremediğiniz durumlarda gelen çağrıları yönlendirmek için *22* 'ı tuşladıktan sonra yönlendirmek istediğiniz numarayı ardından da # 'yi tuşlayınız. Yönlendirmeyi iptal etmek için #22# 'yi tuşlayınız.

Telefonunuzu şehirlerarası bir telefona ya da cep telefonuna yönlendirmek için 0 ve alan kodunu da girmeniz gerekmektedir.

Çağrı yönlendirme yaparsam herhangi bir ücret yansır mı?

Evet, yönlendirme yaptığınız görüşme sanki siz arıyormuşsunuz gibi arama yönünüze göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Çağrı yönlendirme yaparsam herhangi bir ücret yansır mı?

Evet, yönlendirme yaptığınız görüşme sanki siz arıyormuşsunuz gibi arama yönünüze göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Çağrı Yönlendirme Servisi nasıl ücretlendirilir?

Çağrıyı yönlendirme kapsamındaki görüşmeleriniz, yönlendirdiğiniz yöne göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Çağrı Bekletme Servisi

Görüşme esnasında gelen çağrılardan haberdar olmanıza ve gelen çağrıyı yanıtlayabilmenize olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Görüşmeniz esnasında sizi arayan başka bir kişiye cevap verebilmek için öncelikli olarak *43#'yi tuşlayanız. Görüşmeniz esnasında kısa bir bip sesi duyarsanız başka biri sizi arıyor demektir. 30 saniye içinde konuşma yaptığınız kişiyi bekletip kapama tuşuna basarsanız, özel bir çevir sesi alırsınız. 0'ı tuşlayıp, ikinci kişiyle görüşebilirsiniz. Tekrar ilk görüşmeye dönmek için, kapama tuşuna basıp özel çevir sesi aldıktan sonra tekrar 0'ı tuşlayınız. Tekrar ilk görüşmeye dönmek istemiyorsanız, kapama tuşuna basıp, özel çevir sesi aldıktan sonra ikinci çağrıyı 1'e basarak alınız. Servisi sonlandırmak için #43#'yi tuşlayınız.

Telefon Rehberi Servisi

Sık aradığınız telefon numaralarını kaydederek kendi telefon rehberinizi oluşturmanıza olanak sağlayan TurkNet servisidir..

Bir numarayı sizin için oluşturduğumuz rehberinize kaydetmek için öncelikli olarak *51*'ı tuşlayınız. Ardından rehberinize kaydederken kullanmak istediğiniz kısa numarayı tuşlayınız (VOIP Hizmetinden faydalanıyorsanız: 00, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09 / Sabit Telefon Hizmetinden faydalanıyorsanız: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 rakamlarından birini seçmeniz gerekir) ardından da sırasıyla *, kaydetmek istediğiniz telefon ve * tuşlarına basınız. Rehberinize kaydettiğiniz numarayı aramak için önce ** sonra kısa numarayı tuşlayınız. Rehberinize kaydettiğiniz bir numarayı silmek için #51*'dan sonra kısa numarayı ve sonra da #'yi tuşlayınız. Kaydedeceğiniz numara, şehirlerarası veya cep telefonu numarasıysa 0 ve alan kodunu da girmeniz gerekmektedir.

Aramaya Kapatma Servisi

Telefonunuzun sizin belirleyeceğiniz yönlere aramaya kapatılmasını sağlayan TurkNet servisidir.

*33*'ı ardından sırasıyla şifreniz, *, kapatma seçeneğiniz (0'dan x'e kadar belirleyeceğiniz kapatma seçeneği) ve son olarak da #'yi tuşlayarak telefonunuzu aramaya kapatmak istediğiniz yönleri seçebilirsiniz. Servisi iptal etmek için #33* sonra şifrenizi ardından da #'yi tuşlamanız yeterlidir. Şifre değişikliği için *10*eski şifre*yeni şifre*yeni şifre#'yi tuşlamanız yeterlidir. (Aramaya kapatma seçenekleri tablosu diğer sayfada yer almaktadır.)

Şifremi bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim?

Eğer şifrenizi değiştirmediyseniz şifreniz 0000'dır.

Şifremi unuttum, yeni şifremi nasıl alabilirim?

TurkNet Müşteri Hizmetleri'ni (0850 288 80 80) arayarak yeni şifrenizi alabilirsiniz ve istediğiniz zaman şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Üçlü Görüşme Servisi

Aynı anda 3 görüşme yapabilmenize olanak sağlayan TurkNet servisidir.

İlk görüşmeniz sırasında kapat tuşuna basarak özel çevir sesi aldıktan sonra ikinci kişinin telefon numarasını çeviriniz. Ardından kapama tuşuna basın ve çevir sesi alarak 3′ü tuşlayın. Aradığınız kişiyi görüşmeye dahil etmekten vazgeçerseniz kapama tuşuna basarak özel çevir sesi aldıktan sonra 1′i tuşlayın. Son aradığınız kişiyi beklemeye alıp, ilk aradığınız kişiye dönmek için kapama tuşuna basıp özel çevir sesi alın ve 0'ı tuşlayın.

Üçlü görüşme yaparsam faturama herhangi bir ücret yansır mı?

Evet, arama yönünüze göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Üçlü Görüşme Servisinden nasıl faydalanabilirim?

Bu özellik abonelik başlangıcınızda hattınıza otomatik olarak tanımlanır.

Alarm Servisi

Dilediğiniz bir saatte telefonunuzun otomatik olarak aranıp telefonunuzu alarm olarak kullanmanıza olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Bu hizmetten faydalanmak için *55*'ı ardından önce alarmın çalmasını istediğiniz saati ve sonra dakikayı daha sonra ise #'yi tuşlayınız. Alarm servisini iptal etmek için #55*'ı ardından alarmın çalmasını istediğiniz saati ve sonra dakikayı daha sonra ise #'yi tuşlayınız. Saat ve dakikayı 2 haneli olarak tuşlamanız gerekmektedir. Birden fazla uyandırma servisi kaydı yaptıysanız ve tümünü iptal etmek istiyorsanız #55#'yi tuşlayınız. Uyanmak istenen dakika 5 ve katları şeklinde olmalıdır. İki uyandırma arasında en az 15 dakika olabilir ve günde en fazla 5 adet alarm kurabilirsiniz.

Hızlı Arama Servisi

Yoğun olarak aradığınız veya aramayı planladığınız bir numarayı telefon ahizesini kaldırınca numara tuşlamadan arayabilmenizi sağlayan TurkNet servisidir.

*53*'ı ardından numarayı ardından da #'yi tuşlayınız. Telefonunun ahizesini kaldırdığınızda 10 saniye içerisinde önceden kaydettiğiniz numara otomatik olarak aranır. Farklı bir numarayı aramak istiyorsanız 10 saniye geçmeden aramak istediğiniz numarayı tuşlamanız gerekir. Servisi sonlandırmak için #53#'yi tuşlayınız. Arayacağınız numara şehirlerarası veya cep telefonuysa 0 ve alan kodunu da girmeniz gerekmektedir.

Hızlı Arama Servisi nasıl ücretlendirilir?

Görüşmeleriniz mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Arayan Numarayı Görüntüleme Servisi

Telefonunuzu arayan kişinin numarasının görünmesini sağlayan TurkNet servisidir.

Bu özellik abonelik başlangıcınızda hattınıza otomatik olarak tanımlanır.

Arayan numaranın görüntülenmesi servisini nasıl sonlandırabilirim?

Bu özelliği sonlandırmak için TurkNet Müşteri Hizmetleri'ni (0850 288 80 80) arayabilirsiniz.

Gizli Arama Servisi

Aramalarınız sırasında telefon numaranızın aradığınız kişinin cihazında görüntülenmesini engelleyen TurkNet servisidir.

*31#‘yi tuşlayarak servisten faydalanmaya başlayabilirsiniz.

#31#‘yi tuşlayarak servisi sonlandırabilirsiniz.

Bu servisten faydalanıp faydalanmadığınızı öğrenmek için *#31#‘yi tuşlayabilirsiniz.

Gizli Numara Aramalarını Engelleme Servisi

Gizli numaralardan gelen çağrıları engelleyen TurkNet servisidir.

TurkNet Müşteri Hizmetleri'ni arayarak bu servisten faydalanabilir veya servisi sonlandırabilirsiniz.

Son Arama Tekrarı Servisi

Son aranan numarayı, numaraları tuşlamadan otomatik olarak aramayı sağlayan TurkNet servisidir.

**# tuşlayarak son aradığınız numarayı tuşlamadan aramanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Son Arama Tekrarı Servisi nasıl ücretlendirilir?

Görüşmeleriniz mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.