G.SHDSL İnternet

Gelen veri trafiğinin gönderilen veri trafiğine yakın olması durumunda simetrik erişime ihtiyaç duyulmaktadır. TurkNet’in kendi altyapısı üzerinden sunduğu G.SHDSL 256 Kbps - 2 Mbps arası hızlarda sunulabilen simetrik bir bağlantıdır. G.SHDSL internet hizmeti bakır hatlar üzerinden VAE (Veri Akış Erişimi) veya YAPA (Yerel Ağın Paylaşıma Açılması) altyapısı ile sağlanmaktadır.

Hizmet İçeriği Yönetilmeyen G.SHDSL Yönetilen G.SHDSL Cihazsız Yönetilen* G.SHDSL
Faturalama      
Merkezi Faturalama
Teknoloji      
256Kbps -  2 Mbps Simetrik Kapasite
Yedekleme Seçenekleri      
3G/4.5G Yedeklilik
Destek      
Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi
7/24 Cisco sertifikalı Teknik Destek
CCO: Online hesap yönetimi
Trouble Ticketing: Online destek kaydı
SMS/email bilgilendirme servisleri
İzleme ve takip  
MRTG  
Yerinde Destek    
Çağrı önceliklendirme  
Cihaz değişimi    
SLA: servis seviyesi garantileri  
QoS    
* Müşteri lokasyonunda kullanılan cihazın mülkiyetinin TurkNet‘e değil müşteriye ait olduğu yönetilen hizmet türüdür.

Kesintisiz, yüksek kaliteli ve veri gönderme (upload) ve veri indirme (download) trafiklerinin birbirini etkilemediği simetrik bir internet erişimine sahip olmak isteyen KOBİ’ler ve büyük ölçekli işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca uç noktalarından merkeze ve/veya dışarı doğru veri akışı fazla olan ve ADSL’in uç noktalar için ihtiyacı karşılamada yetersiz olduğu işletmeler için uygundur.

 
 • Simetrik olması sayesinde veri indirme (download) ve veri gönderme (upload) hızları birbirine eşittir ve birbirlerini etkilemezler.
 • Simetrik hızda internet ihtiyacının en ekonomik şekilde karşılandığı hizmettir. Özellikle, 2 Mbps’e kadar olan simetrik internet ihtiyaçları için en uygun çözümdür.
 • G.SHDSL internet hizmeti kapsamında 7/24 kurumsal teknik destek verilir. En az CCNA sertifikasına (Cisco Sertifikası) sahip mühendislerden oluşan teknik destek ekibimizi aradığınız her an karşınızda bulursunuz. Teknik yetkinliği yüksek ekibimiz sayesinde ilk kontakta çözüm oranınız yüksek olur.
 • Yönetilen ve cihazsız yönetilen* G.SHDSL internet hizmeti kapsamında teknik destek ekibimiz tarafından hattınız sürekli izlenir, kontrol altında tutulur ve sorunlar daha oluşmadan engellenir.
 • Hattınızdaki trafiği her an kontrol edebilirsiniz.
 • Yönetilen hizmet türü kapsamında trafik önceliklendirme (QoS) hizmeti ile kritik verilerinizin öncelikli ve dedike bant genişliği garantisi ile taşınmasını sağlayabilirsiniz. İşletmenize özel trafik tipini (e-mail, CRM,ERM, VPN) belirleyip önceliklendirilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Yönetilen hizmet türü kapsamında sorunlarınıza uzaktan müdahaleyle çözüm bulunur. Uzaktan müdahale ile çözülemeyen sorunlarda saha ekibimiz yerinde müdahalede bulunur.
 • Yönetilen hizmet türü kapsamında cihazınız arızalanması durumunda yenisiyle değiştirilir.
 • CCO (Customer Care Online): TurkNet’in online ara yüzü üzerinden faturalara, güncel SLA bilgilerine, destek kayıtlarına ve genel network durumuna kolayca ulaşabilirsiniz.
* Müşteri lokasyonunda kullanılan cihazın mülkiyetinin TurkNet‘e değil müşteriye ait olduğu yönetilen hizmet türüdür.

Siz de G.SHDSL internet hizmetinden faydalanmak için;

 • (212) 355 17 17 numaralı kurumsal müşteri hizmetlerimizi 7/24 arayabilirsiniz.
 • kurumsalsatis@turknet.net.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.
 • Aşağıdaki başvuru formunu doldurun, sizi arayalım ve sizinle birlikte ihtiyaçlarınıza özel çözümler geliştirelim.