G.SHDSL MPLS VPN

Gelen veri trafiğinin gönderilen veri trafiğine yakın olması durumunda simetrik erişime ihtiyaç duyulmaktadır. TurkNet’in kendi altyapısı üzerinden sunduğu G.SHDSL MPLS VPN 256 Kbps - 2 Mbps arası hızlarda internete çıkmadan sunulabilen kesintisiz ve yüksek kaliteli simetrik bir bağlantıdır. G.SHDSL hizmeti bakır hatlar üzerinden VAE (Veri Akış Erişimi) ve YAPA (Yerel Ağın Paylaşıma Açılması) altyapısı ile sağlanmaktadır. Yönetilmeyen, Yönetilen ve Cihazsız Yönetilen* olmak üzere 3 farklı hizmet seçeneği bulunmaktadır.

Hizmet İçeriği Yönetilmeyen G.SHDSL VPN Yönetilen G.SHDSL VPN Cihazsız Yönetilen* G.SHDSL VPN
Faturalama      
Merkezi Faturalama
Teknoloji      
MPLS Altyapı/Omurga
Yedekleme Seçenekleri      
3G/4.5G Yedeklilik
Destek      
Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi
7/24 Cisco sertifikalı Teknik Destek
CCO: Online hesap yönetimi
Trouble Ticketing: Online destek kaydı
SMS/email bilgilendirme servisleri
İzleme ve takip  
MRTG  
Yerinde Destek    
Çağrı Önceliklendirme  
Cihaz değişimi    
SLA: servis seviyesi garantileri  
QoS    
* Müşteri lokasyonunda kullanılan cihazın mülkiyetinin TurkNet‘e değil müşteriye ait olduğu yönetilen hizmet türüdür.

Merkez ve şubeleri/bayileri/acenteleri arasında bağlantı kurmak isteyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Simetrik bir bağlantı olduğundan download veri trafiğiyle, upload veri trafiğinin birbirine yakın olduğu, yüksek hız gerektirmeyen noktaların erişimi için uygundur. Ayrıca uç noktalarından merkeze ve/veya dışarı doğru veri akışı fazla olan ve uç noktalar için ADSL’in ihtiyacı karşılamada yetersiz olduğu işletmeler için uygundur.

Müşterinin kendine ait bir kiralık devre veya noktadan noktaya hat almasına gerek yoktur. Tüm uzak ofisler TurkNet'in yönettiği MPLS network üzerinden diğer noktalara 24 saat boyunca yüksek bant genişlikleri ile güvenli biçimde erişip veri alışverişinde bulunabilir, uygulamalar çalıştırabilirler.

Simetrik olması sayesinde veri indirme (download) ve veri gönderme (upload) hızları birbirine eşittir ve birbirlerini etkilemezler.

Simetrik hızda bağlantı ihtiyacının en ekonomik şekilde karşılandığı hizmettir. Özellikle, 2 Mbps’e kadar olan simetrik internet ihtiyaçları için en uygun çözümdür.

G.SHDSL MPLS VPN hizmeti kapsamında 7/24 kurumsal teknik destek verilir. En az CCNA sertifikasına (Cisco Sertifikası)sahip mühendislerden oluşan teknik destek ekibimizi aradığınız her an karşınızda bulursunuz. Teknik yetkinliği yüksek ekibimiz sayesinde ilk kontakta çözüm oranınız yüksek olur.

Yönetilen hizmet türü kapsamında cihazınızın gerekli ayarları ve konfigürasyonları TurkNet tarafından yapılır.

Yönetilen hizmet türü kapsamında trafik önceliklendirme (QoS) hizmeti ile kritik verilerinizin öncelikli ve dedike bant genişliği garantisi ile taşınmasını sağlayabilirsiniz. İşletmenize özel trafik tipini (e-mail, CRM,ERM, VPN) belirleyip önceliklendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Yönetilen ve Cihazsız Yönetilen* G.SHDSL MPLS VPN hizmeti kapsamında teknik destek ekibimiz tarafından hattınız sürekli izlenir, kontrol altında tutulur ve sorunlar size yansımadan farkedilir.

Hattınızdaki trafiği her an kontrol edebilirsiniz.

Yönetilen hizmet türü kapsamında sorunlarınıza uzaktan müdahaleyle çözüm bulunur. Uzaktan müdahale ile çözülemeyen sorunlarda saha ekibimiz yerinde müdahalede bulunur.

Yönetilen hizmet türü kapsamında cihazınızın arızalanması durumunda yenisiyle değiştirilir.

CCO (Customer Care Online): TurkNet’in online arayüzü üzerinden faturalara, güncel SLA bilgilerine, destek kayıtlarına ve genel network durumuna kolayca ulaşabilirsiniz.

* Müşteri lokasyonunda kullanılan cihazın mülkiyetinin TurkNet‘e değil müşteriye ait olduğu yönetilen hizmet türüdür.

Siz de G.SHDSL MPLS VPN hizmetinden faydalanmak için;

  • (212) 355 17 17 numaralı kurumsal müşteri hizmetlerimizi 7/24 arayabilirsiniz.
  • kurumsalsatis@turknet.net.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.
  • Aşağıdaki başvuru formunu doldurun, sizi arayalım ve sizinle birlikte ihtiyaçlarınıza özel çözümler geliştirelim.