ADSL MPLS VPN

TurkNet’in kendi altyapısı üzerinden sunduğu ADSL MPLS VPN, 1 Mbps - 16 Mbps arası hızlarda sunulabilen asimetrik bir bağlantı olup, internete çıkmadan, kesintisiz ve yüksek kaliteli bir bağlantı sağlamaktadır. ADSL hizmeti bakır hatlar üzerinden VAE (Veri Akış Erişimi) ve YAPA (Yerel Ağın Paylaşıma Açılması) ile sağlanmaktadır. Telefon hattı üzerinden veya yalın olarak sunulmaktadır. Yönetilmeyen, Yönetilen ve Cihazsız Yönetilen* olmak üzere 3 farklı hizmet seçeneği bulunmaktadır.

Hizmet İçeriği Yönetilmeyen ADSL VPN Yönetilen ADSL VPN Cihazsız Yönetilen* ADSL VPN
Faturalama      
Merkezi Faturalama
Teknoloji      
MPLS Altyapı/Omurga
Yedekleme Seçenekleri      
3G/4.5G Yedeklilik
Destek      
Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi
7/24 Cisco sertifikalı Teknik Destek
CCO: Online hesap yönetimi
Trouble Ticketing: Online destek kaydı
SMS/email bilgilendirme servisleri
İzleme ve takip  
MRTG  
Yerinde Destek    
Çağrı Önceliklendirme  
Cihaz değişimi    
SLA: servis seviyesi garantileri  
QoS    
* Müşteri lokasyonunda kullanılan cihazın mülkiyetinin TurkNet‘e değil müşteriye ait olduğu yönetilen hizmet türüdür.

Merkez ve şubeleri/bayileri/acenteleri arasında bağlantı kurmak isteyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Asimetrik bir bağlantı olduğundan download veri trafiğinin, upload veri trafiğinden yüksek olduğu uç noktaların erişimi için en ekonomik ve ideal çözümdür.

Müşterinin kendine ait bir kiralık devre veya noktadan noktaya hat almasına gerek yoktur. Tüm uzak ofisler TurkNet'in yönettiği MPLS network üzerinden diğer noktalara 24 saat boyunca yüksek bant genişlikleri ile güvenli biçimde erişip veri alışverişinde bulunabilir, uygulamalar çalıştırabilirler.

ADSL MPLS VPN hizmeti kapsamında 7/24 kurumsal teknik destek verilir. En az CCNA sertifikasına (Cisco Sertifikası)sahip mühendislerden oluşan teknik destek ekibimizi aradığınız her an karşınızda bulursunuz. Teknik yetkinliği yüksek ekibimiz sayesinde ilk kontakta çözüm oranınız yüksek olur.

Yönetilen hizmet türü kapsamında cihazınızın gerekli ayarları ve konfigürasyonları TurkNet tarafından yapılır.

Yönetilen hizmet türü kapsamında trafik önceliklendirme (QoS) hizmeti ile kritik verilerinizin öncelikli ve dedike bant genişliği garantisi ile taşınmasını sağlayabilirsiniz. İşletmenize özel trafik tipini (e-mail, CRM, ERM, VPN) belirleyip önceliklendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Yönetilen ve Cihazsız Yönetilen* ADSL MPLS VPN hizmeti kapsamında teknik destek ekibimiz tarafından hattınız sürekli izlenir, kontrol altında tutulur ve sorunlar size yansımadan farkedilir.

Yönetilen hizmet türü kapsamında sorunlarınıza uzaktan müdahaleyle çözüm bulunur. Uzaktan müdahale ile çözülemeyen sorunlarda saha ekibimiz yerinde müdahalede bulunur.

Yönetilen hizmet türü kapsamında cihazınız arızalanması durumunda yenisiyle değiştirilir.

CCO (Customer Care Online): TurkNet’in online arayüzü üzerinden faturalara, güncel SLA bilgilerine, destek kayıtlarına ve genel network durumuna kolayca ulaşabilirsiniz.

* Müşteri lokasyonunda kullanılan cihazın mülkiyetinin TurkNet‘e değil müşteriye ait olduğu yönetilen hizmet türüdür.

Siz de ADSL MPLS VPN hizmetinden faydalanmak için;

  • (212) 355 17 17 numaralı kurumsal müşteri hizmetlerimizi 7/24 arayabilirsiniz.
  • kurumsalsatis@turknet.net.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.
  • Aşağıdaki başvuru formunu doldurun, sizi arayalım ve sizinle birlikte ihtiyaçlarınıza özel çözümler geliştirelim.